Manşet / Röportajlar / Sanatçı Röportajları

Zeki Güner Röportajı!

Röportaj konuğum, ünlü sanatçılara verdiği hit bestelerle adından söz ettiren, 2013 yılından itibaren müzik kariyerine yorumculuğunu da ekleyen ve son single şarkısı “Aşk Niye Böyle ?” ile dikkat çeken isim; Zeki Güner

Zeki Güner OYDAR'ın Konuğu Oldu! 

Röportaj konuğum, ünlü sanatçılara verdiği hit bestelerle adından söz ettiren, 2013 yılından itibaren müzik kariyerine yorumculuğunu da ekleyen ve son single şarkısı “Aşk Niye Böyle ?” ile dikkat çeken isim; Zeki Güner

"YANLIŞ ZAMANDA, YANLIŞ BİRİNİ SEVDİM"

ŞEHNAZ GÜL: Öncelikle yeni single şarkınız “Aşk Niye Böyle” hayırlı, uğurlu olsun. Şarkıyı yaşanmış bir aşk hikayesinden esinlenerek yazdığınızı duydum.Bu hikayeden bahseder misiniz?

ZEKİ GÜNER : Yanlış zamanda yanlış birini sevdim. Acı çektim, elimden geleni de yaptım ama olmadı. Son an'a kadar direnen bir yanım vardır. Umudum zor biter. Ama sonunda olmayacağını anladığımda esaslı bir veda etmeliyim diye düşündüm. Ve ''Aşk Niye Böyle'' şarkımı yazdım. Zaten doğru biriyle bir şeyler yaşasanız sanırım Aşk'a böyle bir soru sormayız diye düşünüyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Söz ve müziği size ait olan “Aşk Niye Böyle” single şarkınızda başka kimlerin imzası var?

ZEKİ GÜNER : Aranje Sonay Yağız imzası taşıyor. Fotoğraflar Emrey Özcan. Klibimizi de İmre Haydaroğlu çekti. Prodüktörlüğünü ben üstlendim, yapımcı Doğan Müzik.

ŞEHNAZ GÜL: Klibinizin hazırlığı tam 4 hafta sürmüş.

ZEKİ GÜNER : Klibin senaryosunu ben yazdım. içinde bir metafor olsun istedim. Dolayısıyla bu hayallerin görünür olması ciddi hazırlık gerektirdi. Cast seçimindeki titizlik epey bir zamanımızı aldı. Gerçek müzisyenler, Küba'lı kızlar ve Ukraynalı esas kızımız var.


ŞEHNAZ GÜL: Adınız, müzik sektörüne ünlü sanatçılara verdiğiniz hit şarkılarla kazındı.2013 yılında ise ilk albümünüz “Pamuksuz Kumaşlar” , 2014 yılında single şarkınız “Hikaye” ve 2015 yılı sonunda yeni single şarkınız “Aşk Niye Böyle” ile müzik severlerin karşısına çıktınız.Yorumcu olmak aklınızda hep var mıydı? Yoksa birden mi gelişti bu fikir?

ZEKİ GÜNER : Aslında düzenli olarak sevdiğim için single yapıyorum. Şarkı söylemeyi çok seviyorum. İçimde var olan, şarkı yazmak kadar mühim bir şey benim için söylemek de. Her zamanda istediğim bir şey. Yani bir anda olmadı, hep vardı.

"BAŞKA BİR İSMİN ŞARKISINI YORUMLAMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"

ŞEHNAZ GÜL: Bugüne kadar yorumladığınız şarkıların hepsinin sözü ve müziği size ait. Başka bir ismin şarkısını yorumlamayı düşünür müsünüz ? Düşünüyorsanız hangi ismin?

ZEKİ GÜNER : Pek düşünmüyorum. Sahnede söylüyorum severek ama başkasının şarkısını söyleyerek bir tekli ya da albümde yer vermek gibi bir niyetim yok.

ŞEHNAZ GÜL: Ünlü sanatçılara hit şarkılar verdiniz.“ keşke şu kişi de benim şarkımı okusa ?” diye düşündüğünüz bir isim geçti mi hiç aklınızdan ?

ZEKİ GÜNER : İçimde bir keşke yok, bu doğal bir döngü. Kendi içinde ilerliyor. Siz kararını veremiyorsunuz. Zaman aktıkça doğru solistlerle buluşuyor şarkılarım.

ŞEHNAZ GÜL: “Aşk Niye Böyle?” single şarkınıza gelen tepkilerden memnun musunuz?

ZEKİ GÜNER : Evet, memnunum.

 

"BU YIL, KIYMETLİ İSİMLERDEN ŞARKILARIMI DİNLEYECEKSİNİZ"

 

ŞEHNAZ GÜL: Yakın zamanda yeni projeleriniz var mı?

ZEKİ GÜNER : Evet çok kıymetli isimlerde Zeki Güner şarkılarını dinleyeceksiniz 2016 yılında. Bir de yıl bitmeden bir single daha yapmayı düşünüyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Yakın zamanda, sahne çalışmanız var mı?

ZEKİ GÜNER : Sahne düzenli olarak alıyorum zaten. Akustik sahneler yapıyorum özel gecelerde. Hem yazdığım şarkıların hikayelerini anlatıyorum, yorumluyorum hem de sevdiğim şarkıları söylüyorum.

ŞEHNAZ GÜL: Sosyal medya ile aranız nasıl?

ZEKİ GÜNER : Elimden geleni yapıyorum. Çok zamanım olmasa da ona, her fırsatta iyi kötü herkese cevap vermeye çalışıyorum. Birebir iletişim için şahane bir yer.Eskiden bu kadar kolay değildi.

 

ŞEHNAZ GÜL: Çok teşekkür ederim.Son olarak eklemek istedikleriniz var mı ? Ve OYDAR hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyim?

 

Zeki Güner: Harika bir platform. Müzik tüketicisine olduğu kadar sektör için de çok önem taşıyor bence. En sevdiğim yanı her daim güncel oluşu. Ayrıca; Çok teşekkür ederim bu güzel röportaj için..

 

 

 
Bu haber 31.01.2016 18:52:14 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


Haber Kaynağı : Özel Haber


İlgili Etiketler

Röportaj
Şarkıcı
Zeki Güner

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • '12 Yıl' Sorunu Kalmadı

 • Radyo Viva'da Adem Metan'ın İlk Konuğu Ahmet Çakar Oldu

 • Umut Öztürk Sesinden Memleket Hikayeleri...

 • TRT Genel Müdürü Şenol Göka İstifa Etti

 • Amatör Radyoda Yeni Akım

 • Radyo, İzmir Trafiğine ve Güvenliğe Katkı Yapacak

 • Haluk Bilginer ve Zerrin Tekindor Ayrıldı!

 • İbrahim Erkal Hayatını Kaybetti!

 • Ceylan Ertem, Pop Kulis'e Konuk Oldu!

 • 'Yekta Kopan'a Radyo Boğaziçi'den Ödül

 • Dinleyiciler En Çok Onu Takip Ediyor

 • TRT Radyo Günlerinde Organ Bağışı

 • Radyo Dünya’ya ‘Propaganda’ Davası Açıldı

 • Dinleyicisini Yayından Kovdu

 • Gönül Dostundan Yeni Hizmet

 • Çocukların Kahramanı Gülücük Televizyon Kanalı Kurdu

 • The Beatles Radyo Kanalı Açılıyor

 • Ceylan Ertem, Öykü Özdoğan'la '20 Dakika'nın Konuğu Oldu

Benzer Haberler